4 -vuotiaiden yhteissynttärit Lummeniemessä

su 31.3. kello 11.00 - kello 15.00

4 -vuotiaiden yhteissynttärit Lummeniemessä Lummeniemen leirikeskus

Ilmoittaudu tästä

Nyt juhlitaan!

Seurakunta järjestää tänä vuonna 4-vuotiaille yhteissynttärit. Paikalle kutsutaan kaikki seurakuntamme 4-vuotiaat vanhempiensa ja kummiensa kanssa. Luvassa hyvää syömistä, mukavaa puuhaa, tietysti täytekakkua ja pieni yllätys päivänsankareille!
Tervetuloa!


Katso myös

ke 20.2. klo 7.30 -10.00

Seurakuntatalo

Kaikille avoin aamupala

Kaikille avoin aamupala. Tule aloittamaan aamusi yhdessä syöden!
ke 20.2. klo 9.00 -11.30

Seurakuntatalo

Pikkutaskun perhekerho

Tervetuloa perhekerhoon! Perhekerhoissa on vaihtelevasti erilaista pientä ohjelmaa, mutta erityisesti siellä lapset voivat vapaasti leikkiä ja tutustua toisiinsa ja vanhemmilla on aikaa jutella toisten vanhempien kanssa ja jakaa lapsiperheen arkea kahvikupposen ja aamupalan lomassa.
ke 6.3. klo 9.30 -11.30

Lummeniemen leirikeskus